Egészségügy 2020. február 24. 16:30

Koronavírussal fertőződött meg egy magyar Japánban

Koronavírussal fertőződött meg egy magyar Japánban
Koronavírussal fertőződött meg egy magyar a Japán mellett karanténba helyezett hajón – jelentette be a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára hétfőn, Budapesten.

Menczer Tamás közölte: a japán hatóságok tájékoztatása szerint pozitív lett a Japán mellett karanténba helyezett hajón dolgozó egyik magyar állampolgár koronavírustesztje.

A Diamond Princesst február 5-én karantén alá helyezték. Ezt február 19-én feloldották, és az emberek többsége február 22-éig elhagyta a hajót, de a személyzet jelentős része ott maradt. Köztük volt három magyar: egy zenész testvérpár és egy felszolgáló – tette hozzá.


Fotó: © Kyodo
 

Kövessen minket a Facebookon is!