Kultúra 2014. szeptember 5. 16:35

A gasztronómia biztosította az identitástudatot a Monarchiában

Képgaléria
A gasztronómia biztosította az identitástudatot a Monarchiában
„Gasztronómia a Monarchiában” címmel tartott előadást a Kulturális Szalon szeptember 4-ei foglalkozásán dr. Pallagi Mária egyetemi tanár és Ács Imre, a kecskeméti Széchenyi István Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakiskola tanára. Kóstoló - a vendégek és előadók legnagyobb sajnálatára nem volt -, de fotókkal és a szakácskönyvek leírásaival bemutatták a korabeli ínyencségeket.

A Monarchia gasztronómiája azért különlegesen érdekes, mert a Monarchiában 11-12 nép élt, nem mindig a legjobb kapcsolatban. A gasztronómia volt az a terület, ami leginkább összehozta ezeket a népeket. A magyar gulyáshoz hasonlóan más nemzetek kedvenc ételei is elterjedtek az egész területen, fogyasztották és szerették. Éppen ezért, ha lehet beszélni a Monarchiához kötődő identitástudatról, akkor az a gasztronómiában nyilvánult meg – fejtette ki dr. Pallagi Mária.

s-r.

Kövessen minket a Facebookon is!