Sport 2020. február 29. 16:30

Meglepetésvereséget szenvedett el a KHTK

A tavaszi második fordulóval folytatódott a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság, amelynek keretében a Kiskunfélegyházi HTK a Kiskunhalas csapatát fogadta a Kecskeméti Műkertvárosi Sportcentrumban. A tavaszi szezont egyik együttes sem kezdte jól. A Halas hazai pályán kapott ki a Kerekegyházától, míg a KHTK a Soltvadkert otthonában játszott döntetlent. Javítaniuk végül a halasiaknak sikerült.

A felek legutóbb augusztusban csaptak össze, akkor 2-2-es döntetlen született Halason. A tabellán elfoglalt helyezés alapján a KHTK tűnt a mérkőzés esélyesének.

Borítva a papírformát a halasiak kerültek előnybe a 10. percben Peic Gavran Dávid révén. Az előnyt néhány perccel később Háda Zoltán duplázta meg. (0-2)

Hidegzuhanyként érkezett a két halasi gól, a KHTK pedig nem tudott szépíteni a szünetig.

A hajrának 0-2-es állásról indultak neki a csapatok. Ekkor Háda Zoltán révén megszerezte harmadik gólját is a halasi csapat. A KHTK Szabó Attila találatával csupán a hosszabbításban zörgette meg a hálót. (1-3)

A félegyházi együttes második vereségét szenvedte el az idény során és maradt a harmadik helyen a tabellán.

Bács-Kiskun Megyei I. osztály 17. ford., 02. 29. (Helyszín: Kecskeméti Műkertvárosi Sportcentrum)

Kiskunfélegyházi HTK – Kiskunhalasi FC 1-3 (0-2)
Gólszerzők: Szabó Attila 92. p. ill. Peic Gavran Dávid 10. p., Háda Zoltán 17. p., 79. p.,