Sport 2020. március 8. 19:00

Hatpontos mérkőzést játszott a félegyházi futsalcsapat

Közvetlen riválisával, a negyedik helyezett Miskolci Vénusszal találkozott Üllőn az Astra Car-Bay Kiskunfélegyháza FC U17-es korosztályú csapata a leány futsal első osztályban. Mindkét együttes számára nagy téttel bírt a mérkőzés a bajnoki versenyfutásban. Győzelem esetén az Astra megelőzhette volna a miskolciakat, míg az ellenfél bebiztosíthatta jelenlegi pozícióját.

A két csapat változatos mérkőzéseket játszott a jelenleg is futó szezonban. Szeptemberben még a Miskolci Vénusz nyert 9-0-ra, decemberben pedig az Astra mosta le a miskolciakat 6-1-re.

A bronzéremre mindkét gárdának meg volt még az esélye, kérdés már csak az volt, tud-e valamelyikük közelebb kerülni a célhoz.

Az Astra szempontjából indult jól a találkozó, hiszen Czinege Enikő már a 4. percben betalált, amit Vidéki Orsolya gólja követett a 9. percben. (2-0)

A Miskolci Vénusz ezt követően az első félidő hajrájában szépített, így 2-1-es állással fordultak a felek.

A helyszíni beszámolók szerint sok helyzetet dolgozott ki az Astra, de a lányok a második félidőre némileg elfáradtak. Ezt kihasználva a Miskolcnak sikerült az egyenlítés, a hajrában pedig a vezetést is átvette. (2-3)

2-3 után a kockáztatni kényszerülő félegyházi csapat kitámadt és egy gyors ellenakcióból a Miskolc betalált, ezzel pedig eldöntötte az összecsapást. (2-4)

Leány Futsal I. osztály U17 17. ford., 03. 08. (Üllő)

Astra Car-Bay Kiskunfélegyháza FC – Miskolci Vénusz 2-4 (2-1)

Gólszerzők: Czinege Enikő 4. p., Vidéki Orsolya 9. p., ill. Sallai Alexandra 18. p., 36. p., 39. p., Veréb Virág 27. p.,