Program 2020. március 11. 12:00

Kritikus helyzetben a Kárpát-medence környezeti- és klímabiztonsága

Kritikus helyzetben a Kárpát-medence környezeti- és klímabiztonsága
A tavaly ősszel a Hattyúházban indult Zöld könyvtári esték előadássorozat tárgya a klímaváltozás. A sorozat záró rendezvényének témája: Kritikus helyzetben a Kárpát-medence környezeti- és klímabiztonsága. Előadó: Kelemen József gépész- és gazdasági mérnök, a Közép-Európa Klub elnöke.
Hirdetés

Századunk, a XXI. század legnagyobb kihívása a globális klímaváltozás, mint globális környezeti probléma, amelynek várható (feltételezett) hatásai miatt, ma a tudomány és a világpolitika egyik központi kérdésévé vált. Azonban a klímabiztonság kérdése nemcsak globális, hanem regionális és nemzeti szinten is jelentkezik. A Kárpát-medence országai klimatikus szempontból sajátságos helyzetben vannak. E földrajzi terület lényegében önálló klimatikus egységet képez. Vízellátottsága potenciálisan jó, ugyanakkor területének jelentős részén a talaj-klimatikus viszonyok az aszály gyakoriságához is hozzájárulnak.

A rendezvényt a Nemzeti Kulturális Alap támogatja.

 

Kövessen minket a Facebookon is!