Helyi hírek 2020. március 12. 16:00

Szellemi frissességgel, jó kedéllyel fogadta a születésnapi köszöntést

Képgaléria
Szellemi frissességgel, jó kedéllyel fogadta a születésnapi köszöntést
Balla László alpolgármester köszöntötte a város nevében 90. születésnapján Csányi Lászlóné Fazekas Veronikát. Veronika néni 1930. március 12-én született Kiskunfélegyházán. Szegény családból származott, öten voltak testvérek, jelenleg már csak ő él. Sokáig cselédként dolgozott, édesanyja tejkofa volt a piacon, ahol Veronka néni is besegített a munkába. Nehéz körülmények között éltek, de minden nehézségen közösen és szeretetben lettek úrrá. Két gyermeke, három unokája és öt dédunokája a hét végén köszöntik fel a nagyit.

Minden nap meglátogatják gyermekei az Attila utcai otthonában, közösen indulnak el egy kis sétára, bevásárlásra. Szorgalmasan gondozza a kertet is, permetezi gyümölcsfáit. A beszélgetés során arra panaszkodott, hogy a kedvenc kajszifáját még körbe tudja permetezni, de a cseresznyefa már túl magasra nőtt, ahhoz segítséget kell hívnia. Biztonságát kutyája őrzi, és kedves cicái is naponta hízelgéssel vidámítják.
 

Kövessen minket a Facebookon is!