Hirdetés
Helyi hírek 2020. március 26. 14:00

A segítők mi vagyunk!

A segítők mi vagyunk!
Nyugdíjas tagjairól gondoskodik a vállalkozók ipartestülete.

Együtt menni fog! – vallják a Vállalkozók Ipartestülete Szolgáltató Egyesületnél, és ezt a
gondolatot tettekre is váltják. A járványhelyzet rendkívüli körülményei között sem hagyják
magukra nyugdíjas tagjaikat, segítséget nyújtanak számukra a nehéz időszak átvészelésében.

A Vállalkozók Ipartestülete Szolgáltató Egyesület elnöke, Kemecsei János megkeresésünkre elmondta, hogy 20-30 fő között van a nyugdíjas tagság, őket figyelemmel kísérik. Ezen kívül most a szárnyaik alá vették a Béke nyugdíjas klub 30 fős közösségét is. Vállalták, hogy bevásárolnak számukra alapvető élelmiszereket, elmennek a felíratott gyógyszerekért, befizetik a postán csekkjeiket és elintézik a napi ügyeket.

Az egyik vállalkozó tagjuk (Family étterem) felajánlotta, hogy házhoz szállítja a nyugdíjasoknak az ebédet kiszállítási és csomagolási költség nélkül. Egy másik tag, a Heni Virágszalon pedig virág házhozszállítással segíti a nyugdíjasok ilyen jellegű igényeit. Ők így segítik az idősebbeket abban, hogy mindenképpen maradjanak otthon. Az irodavezető, Németh Tünde otthonában szájmaszkokat varr és díjmentesen bocsátja a rendelkezésre ott, ahol éppen szükség van rá. Megkeresésünkkor a kórháznak juttatta el munkáit. Elérhetőek telefonon, a 06-30/422-4817-es számon.

 

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Koronavírus