Havi ezer orvos-beteg találkozás a fül-orr-gégészeten
- 30 éve a kórház fül-orr-gégészeti osztályán kezdtem a pályámat, annak megszűnése óta a rendelőben folytatom orvosi tevékenységemet - mondta el Bense doktornő.
A rendkívül nagy betegforgalmú szakrendelésen mintegy 30 százalék a gyermek páciensek aránya. Ők főleg hurutos megbetegedések és azok szövődményei miatt fordulnak orvoshoz, míg a felnőttek között a szédülés, hallásromlás, fülzúgás, orrvérzés, gégészeti panaszok, arcidegbénulás a leggyakoribb kórkép. A betegek beutaló nélkül kereshetik fel a szakrendelést, de – hasonlóan a többi járóbeteg szakrendeléshez – előjegyzés szükséges. Ez alól a sürgős, akut eseteket jelentenek kivételt, így például a vérzés, nehézlégzés, vagy a fülfájós, lázas gyerek. Időpontot a kórházi diszpécserektől, a 76/… telefonszámon lehet kérni.
A nagy betegforgalom zökkenőmentes bonyolítását két asszisztensnő és a rendelő kiváló felszereltsége segíti - mondja a doktornő. Ugyanakkor - teszi hozzá - számítanak a betegek türelmére és megértésére is. További kérésük, hogy a rendelésre hozzák magukkal a korábbi dokumentációt, valamint a TAJ kártyát.
A fül-orr-gégészeti járóbeteg szakrendeléssel párhuzamosan, azzal megegyező rendelési időben (minden hétköznap 7 órától) audiológiai rendelés is a félegyházi betegek rendelkezésére áll szakasszisztensi ellátással, és hetente egy alkalommal van hallókészülék rendelés. Amennyiben pedig műtét, vagy speciális diagnosztika eljárás válik szükségessé, a kecskeméti megyei kórházba irányítják a beteget.
T.T.