Gazdaság 2020. április 7. 08:00

Nehéz helyzetben a kertészek

Képgaléria
Nehéz helyzetben a kertészek
Kiskunfélegyházán és környékén a zöldségtermelők a kígyóuborka, paprika, karalábé, retek és földieper gondozásával foglalatoskodnak a fóliasátrak alatt. A munkával nincs is gond, de valamennyien arról számolnak be, hogy a vírusveszély miatt kialakult helyzetben komoly értékesítési gondjaik támadtak, mivel a nagybani piacon is egyre nehezebb értékesíteni a portékát.

Súlyosbítja helyzetüket, hogy szinte lehetetlen munkaerőt szerezni a termés leszedéséhez. Szerény menekülési útnak tekintik, hogy egyre többen hirdetik a portékák házhoz szállítását. Sokan megfogalmazták azt is, hogy a szezon végeztével sok termelő jut csődbe.

Kanyó Jánosnéék földiepret termelnek. A fólia alatt védőfelszerelésben és gumikesztyűben szedik az árut, és zártan csomagolják, a kézfertőtlenítés pedig eddig is kötelező volt a fóliába lépve. Remélik, hogy a későbbiekben számukra, a kertészeti ágazat számára is elérhető lesz valamilyen könnyítés, vagy támogatás.

s. r. 
 

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Koronavírus