Gazdaság 2020. április 7. 10:00

Jól viselték a fagyokat a szántóföldi növények

Jól viselték a fagyokat a szántóföldi növények
A szántóföldi növényi kultúrák eddig jól viselték a gyakran szélsőséges időjárást. Bácsi István gazdálkodó, aki búza, köles, kukorica és mák termesztésével foglalkozik, lapunknak elmondta, hogy pillanatnyilag vetik a napraforgót és minden egyéb szükséges munkálatot elvégeznek. Úgy fogalmazott, hogy a farmerokat nem viselheti meg néhány fok mínusz, mint ahogy a koronavírus-járvány sem befolyásolhatja a munkájukat. A traktorban egyedül ülnek, természetesen a biztonsági szabályokat munka közben is betartják. Arra azért nem vállalkozott, hogy az előre várható termésmennyiségről nyilatkozzon, mert mint mondta, nagyon sokat alszanak még kint a növények a betakarításig.

Fotó: Syngenta
 

Kövessen minket a Facebookon is!