Sport 2020. április 29. 19:00

KKK - azaz Koppány Karantén Kihívás

Képgaléria
KKK - azaz Koppány Karantén Kihívás
A koronavírus-járvány miatt szinte minden versenysport leállt a veszélyhelyzet kihirdetése óta. Ez a megszorítás a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesületet is szigorúan érinti. Megszűntek a csoportos edzések, az íjászversenyeket, eseményeket mind ország, mind világszerte lemondták. A Koppányok Tűzmadár Versenysorozatának második fordulóját – amit április 26-án rendeztek volna meg – is törölni kellett a kialakult helyzet miatt. E verseny pótlásának időpontja még előre nem látható.

A kényszerpihenő alatt is kaptak otthon elvégezhető feladatokat a Koppányok, természetes azok íjászok, akiknek erre lehetőségük van, tekintve hogy ez egy nagyon helyigényes sport. Az otthoni egyéni edzéseknek köszönhetően igyekeznek formában tartani magukat a sportolók, de azzal mindenképpen számolni kell, hogy a visszaesés elkerülhetetlen. Ez a visszaesés azonban nem szabad, hogy bizonytalanságot szüljön. Ennek elkerülése érdekében, az elmaradt második Tűzmadár fordulót kicsit pótolandó, április 25-26-án a Koppány Íjászok megrendezték a Koppány Karantén Kihívás elnevezésű online íjászversenyt.

Az online versenyt mindenki a saját otthonában, egységes szabályok mellett lőhette meg. A kihívás 24 célon 3 lövéssel zajlott, 0-5-8-10-es pontszámos értékeléssel. Az így megrendezett verseny leginkább egy pályaíjász találkozó sajátosságait hordozta. A saját versenyzésüket fotókkal és élő videókkal dokumentálták a résztvevők. Az online megmérettetés egységes beírólapon történő értékeléssel, egy közös online felületre történő feltöltéssel, majd a végén összesítéssel zárult, április 26-án vasárnap. Az online eredményhirdetés az összes beírólap beérkezése után hétfőn este volt, ahol a nyertes résztvevők természetesen virtuális oklevélben is részesültek.


A következő eredmények szülhettek:

18 év alatti pusztai fiú

Név

Pontszám

Helyezés

Kovács Máté

616

1.

Zoboki Botond

573

2.

18 év alatti pusztai lány

Név

Pontszám

Helyezés

Fekete Katica

362

1.

Rácz Alexandra

327

2.

Csankovszki Anna

200

3.

Mini pusztai lány

 

 

Rácz Robinetta

195

1.

18 év alatti vadász fiú

Név

Pontszám

Helyezés

Bense Zsombor

435

1.

18 év alatti vadász lány

Név

Pontszám

Helyezés

Zoboki Csenge

430

1.

18 év feletti pusztai férfi

Név

Pontszám

Helyezés

Patyi Norbert

485

1.

Kis Csaba

398

2.

Nyári István

352

3.

Csányi József

341

4.

Szeibert Imre

260

5.

Lovas Ferenc

258

6.

Kovács László

243

7.

18 év feletti pusztai nő

Név

Pontszám

Helyezés

Bicskeiné Csányi Mária

261

1.

Rácz Annamari

239

2.

18 év feletti vadász férfi

Név

Pontszám

Helyezés

Bense László

516

1.

Dinnyés Gyula

484

2.

Balanyi Sándor

266

3.

18 év feletti longbow férfi

Név

Pontszám

Helyezés

Rácz Norbert

392

1.

Rácz Nikolász

389

2.

 

Kis Mónika
Koppány íjász
 

Kövessen minket a Facebookon is!