Hirdetés
Helyi hírek 2020. május 8. 12:00

Brutálisan megkínoztak egy bagolycsaládot

Brutálisan megkínoztak egy bagolycsaládot
Sokkoló videót tettek közzé szerdán a Mályi Madármentők a Facebook-oldalukon, amiben arról számoltak be, hogy valaki eltörte egy tojó erdei fülesbagoly mindkét szárnyát, és két fiókájával együtt egy zsákban kidobták őket Megyaszó külterületén. A fiókák is megsérültek, a törött szárnyú anyamadár alatt feküdtek. Sétálók találták meg őket, és a Mályi Madármentők értük mentek. 

Csütörtökön újabb videót tettek ki, amiben arról számoltak be, hogy az egyik kommentelő felajánlott 100 ezer forint nyomravezetői díjat annak, aki segít megtalálni a tettest, amit a madármentők kipótolnak még 100 ezer forinttal, így összesen 200 ezer forintos nyomravezetői díjat ajánlottak fel számolt be a 168ora.hu.

A rendőrségre is elmennek, és feljelentést tesznek az ügyben. A madarakat a Hortobágyi Madárkórházba viszik. 

Az erdei fülesbagoly egyébként az év madara 2020-ban, nem is véletlenül, hiszen nemcsak szép, de rendkívül hasznos madár, a Magyarországon élő fülesbaglyok több mint 4 millió mezőgazdasági kárt is okozó rágcsálót pusztítottak el a 2019/2020-as telelési időszakban.


A műtét közben elkezdődött, amiből egy részlet itt látható. 

Műtét utáni helyzetkép.

 

Kövessen minket a Facebookon is!