Hirdetés
Gazdaság 2020. május 14. 12:00

Folytatódhatnak a beruházások

Folytatódhatnak a beruházások
Több Bács-Kiskun megyei település számára is jó hírt hozott a posta: kiegészítő támogatást kapnak a megyei TOP-keretből, hogy megvalósíthassák rég tervezett építéseiket, fejlesztéseiket.

Az első megyei Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP-os) pályázatai 2016-ben jelentek meg. Akkor senki nem gondolta, hogy egy alaposan körül járt, gondosan megtervezett beruházásnál, egy nyertes pályázatnál majd a megvalósítás adhatja fel az igazi kihívást. Pedig néhány esetben így történt. 2018-19-ben az építőipari árak jelentősen megemelkedtek. A pályázatok nyertesei hiába rendelkeztek támogatói döntéssel, mégsem volt elegendő pénzük a kivitelezésekhez. A Kormány 2019-ben döntött arról, hogy lehetőséget ad az alátámasztott többlet kiadások fedezetére, mégpedig a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat koordinációjában lévő TOP-keretből.

A mostani döntés alapján majdnem 90 millió plusz forrás kerül Bács-Kiskunba a következőkre:

a Halasi Tánchagyományok Házának kialakítására,

a ballószögi óvoda  bővítésére,

az uszódi csapadékvíz-elvezetésre,

a bátmonostori közösségi konyha felújítására,

a bácsborsódi védőnői szolgálatának fejlesztésére,

közlekedésfejlesztésre Fülöpházán,

a jánoshalmai belvíz-elvezetésre,

a szeremlei Bóbita Napköziotthonos Óvoda és Szociális Szolgáltató fejlesztése, illetve

az egészségház felújítására Akasztón.

Bács-Kiskun tovább épül, tovább szépül!

 

Kövessen minket a Facebookon is!