Helyi hírek 2020. május 17. 14:00

Önkéntesek szépítették meg a lakiteleki Holt-Tisza-partot

Képgaléria
Önkéntesek szépítették meg a lakiteleki Holt-Tisza-partot
A Tőserdőért Alapítvány minden évben vállalja, hogy a Holt-Tisza-part környékét rendbe teszi. Ez történt szombaton is, amikor az alapítvány és az önkormányzat munkatársai, valamint önkéntesek kezdték meg Tőserdő rendbetételét, az elmúlt évek gyakorlata szerint.

A főszervező, Galgóczy Zsolt reggel fél nyolckor eligazítást tartott, kiosztva a segítőkre váró feladatokat. Az önkéntesek között ott volt Madari Róbert, Lakitelek polgármestere is, aki az önkormányzati képviselőkkel együtt jelentős szerepelt vállalt abban, hogy Lakitelek egyik frekventált helye megfelelő minőségben tudja fogadni a településre érkezőket – számolt be a keol.hu.

Lefestették a villanyóraszekrényeket, zuhanyzókat, és a híd korlátjai is kifehéredtek a meszeléstől. A színpadnál is nagyszabású fejlesztéseket végeztek.

A járdákat, vízelvezetőket kitakarították, a lehullott, száraz faleveleket is eltávolították, majd a hidat és a parkolót is felsöpörték.

A strandröplabda pálya és a homokos part karbantartása is megtörtént.

Az összefogás ezúttal is elérte eredményét és megszépült a Holt-Tisza-part.

Fotók: Vincze József

 

Kövessen minket a Facebookon is!