Hirdetés
Kultúra 2020. május 18. 08:00

Kihirdették a Dalszövegíró-pályázat eredményét

Kihirdették a Dalszövegíró-pályázat eredményét
Nagyon sok értékes, megindító alkotás érkezett a Móra Ferenc Művelődési Központ Dalszövegíró-pályázatára. Ezek közül a legjobbnak, Antalicz Dóra (30): Rohanó világ című szövege bizonyult. A szakmai zsűri különdíjat ítélt meg Nagy József: Honvágy című versének.

Hirdetés

Antalicz Dóra kérdésünkre elmondta, hogy a Móra Ferenc Művelődési Központ oldalán látta meg a felhívást. – Mivel fiatal lány koromban szerettem verseket írni, úgy gondoltam, itt a lehetőség, hogy újra írjak. Ez a dalszöveg körülbelül egy óra alatt született meg, miközben segítettem a kislányomnak a tanulásban. Én úgy gondolom, tényleg egy rohanó világban éltünk, ahol nem számít semmi. De most muszáj egy kicsit lassítani és figyelni másokra is – idézte fel a keletkezés körülményeit a szerző. Hozzátette, hogy nagyon boldog volt, amikor meglátta a nevét az eredményhirdetés után. Hihetetlennek tartotta, hogy az ő dalszövege fogta meg a zsűri tagjait. Szerinte lesz folytatása az elkezdett alkotásoknak.

Antalicz Dóra: Rohanó világ című szövegét a Széljáró Balladás együttes zenésíti meg. A beérkezett műveket a Móra Ferenc Művelődési Központ Facebook-oldalán nézhetik meg.

Rohanó világ

Rohanó világ, rohanó emberek,
Nem számít semmi, mi vagyunk a fegyverek.
Észre sem veszed, haldoklik a környezet,
Gondolkozz ember, ez jó neked?

Most állj meg, figyelj oda kérlek,
Csak így indulhat újra majd az élet.

Égő fák és állatok.
A szmogtól a tájat nem láthatod.
Gyönyörködnél a szépben?
Vigyázz a bolygóra szépen!

Most állj meg, figyelj oda kérlek,
Csak így indulhat újra majd az élet.

Lelassult a világ, most figyelsz te is,
Rokonokra, barátokra, idegenekre is.
Tartsd meg ezt a szokásod, legyél mindig ilyen:
figyelmes, gondoskodó, az utad bármerre is vigyen.

Most állj meg, figyelj oda kérlek,
Csak így indulhat újra majd az élet…
… És minden újra szép lesz!


Fotó: Shutterstock illusztráció
 

Kövessen minket a Facebookon is!