Hirdetés
Helyi hírek 2020. május 22. 12:00

Zöld hírek – Félegyháza virágai

Zöld hírek – Félegyháza virágai
Ebben a rovatban időről időre bemutatunk néhány különlegességet a Kiskunfélegyháza közterein pompázó virágokból.

Hirdetés

Piros gyűszűvirág (elől fehérben): Európában is honos vadvirág, amely fényben gazdag, meleg erdőszélek, tarvágások tipikus növénye. Gyönyörű, de nem túl hosszú életű évelő, amely azonban kedvező helyen a magját elszórva képes megújulni és szaporodni.

Erdei csillagfürt (középen liláskékben): Észak-Amerikában őshonos, Európában kedvelt dísznövény, amely virágzás után visszavágva egy szerényebb másodvirágzással is díszít, visszavágás nélkül a növény nyáron visszahúzódik. Számára kedvező helyen magról erőteljesen szaporodik. Méltóságteljes megjelenésével a kertek királynője, bár tipikusan vidéki hangulatot árasztó virág.

Japán kankalin (hátul kárminpirosban): Japán nedves patakvölgyeiben élő finom megjelenésű tőlevélrózsás tavaszi növény. Egymás fölött sorban, körkörös szinteken hozza bájos kis virágcsokrait. Megfelelő helyen magjait elszórva magától is terjed.

 

Kövessen minket a Facebookon is!