Hirdetés
Helyi hírek 2020. május 21. 12:00

Zöld hírek – Megkezdődött az idei egynyári virágok ültetése

Zöld hírek – Megkezdődött az idei egynyári virágok ültetése
A városközponti zöldfelületek átépítésével – a nagy évelőágyak javára – 2020-ban jelentős mértékben, mintegy felére csökkentek az egynyári virágokkal díszített zöldfelületek. Bár az egynyári virágágyak a szakmai megítélések szerint kifejezetten ünnepélyes hangulatú, gyakran merev, szabályos ültetési rendben kialakított virágfelületek, Félegyházán évek óta igyekszünk kicsit természetesebb megjelenést kölcsönözni nekik, elsősorban mozgalmas, vegyes ültetésükkel. Idén nagyjából 20 fajta, összesen 7-8000 darab virágpalántát ültetnek ki a városfenntartó cég kertészei – tudtuk meg Nagy Ágnes városi főkertésztől.

Hirdetés

Kövessen minket a Facebookon is!