Hirdetés
Helyi hírek 2020. június 1. 12:00

Bőséges az idei zöldborsótermés

Bőséges az idei zöldborsótermés
800-1000 forintért lehet kilogrammonként hozzájutni a friss zöldborsóhoz a félegyházi piacon. A magyar konyha közkedvelt zöldsége frissen fogyasztva fejti ki leginkább jótékony hatását, sokáig tárolva cukortartalma keményítővé alakul. Ezért fontos, hogy két-három napnál tovább hűtőszekrénybe sem érdemes tárolni.

Vásárláskor figyeljünk rá, hogy a ne ráncos, színevesztett példányokat válasszunk. Igazán zamatos a friss, élénkzöld, súlyos szemeket tartalmazó hüvelyes. Talán nincs is, aki ne szeretné ilyenkor szezonban a kerti zöldborsólevest, az igazán ízletes, húsmentes borsópaprikást nokedlivel, vagy a zöldborsófőzeléket.Érdemes tudni, hogy ez az egyik legértékesebb hüvelyes zöldség: növényi tápanyagokat, ásványi anyagokat, vitaminokat és antioxidánsokat tartalmaz. Nagyszerű folsavforrás, amely várandósság idején segít megelőzni a velőcső-záródási rendellenességeket a magzatnál. Tartalmaz C és K vitamint, B-komplex vitaminokban is gazdag.
 

Kövessen minket a Facebookon is!