Sport 2020. június 9. 10:00

VI. Ketrec-Kupa kispályás labdarúgótorna

Hatodik alkalommal rendezik meg a Ketrec-Kupa kispályás labdarúgótornát Kiskunfélegyházán, ezúttal a Honvéd Sporttelepen, június 20-án, szombaton 8 órától. A torna meghirdetésekor még a zártkapus rendszer vonatkozott a sportrendezvényekre, azonban a május 27-i Magyar Közlönyben írtak alapján már nézők is részt vehetnek az eseményen, betartva egymás közt a másfél méteres távolságot. Sorsolás és egyben nevezési határidő: június 17., szerda 18 óra.

A tornán mindenki saját felelősségére vesz részt, amit aláírással is meg kell erősíteni a nevezési lapon.
A torna ideje alatt büfé üzemel. (Burgertruck)

További információ és nevezés: Lovas Tamás, Tel: 30/844-9103 (vagy Facebook Messengeren)

VI. Ketrec-kupa szabályok:
• Labda: 5-ös (normál)
• Játékidő: 2 x 10 perc
• Játékrendszer: 4+1
• Egy játékos csak egy csapatban szerepelhet
• Pályára lépés hernyós (TF) vagy teremcipőben (IC), stoplis (FG, SG, AG) cipő tilos!
• A labda játékba hozatala oldalról csak lábbal, a talajról történhet.
• Az alapvonalon túlra került labdát a kapus csak kézzel hozhatja játékba, amely megkötés nélkül túljuthat a félpályán. A labdának el kell hagynia a büntetőterületet (hatost), máskülönben az nem kerül játékba
• Oldalberúgásnál, szögletnél, szabadrúgásnál az ellenfélnek kérés nélkül minimum 3 méterre kell a labdától tartózkodni
• Szabadrúgásnál kérhető a labdától 5 méterre való tartózkodás, ebben az esetben bírói sípszóra folytatódik a játék
• Büntetőrúgás 7 méterről
• Hazaadás a nagypályás labdarúgás szabályai szerint
• Becsúszás nincs, kivéve a kapust a hatoson belül!
• Cserélni csak a saját térfélen lehet

A játékvezető sárga és piros lapot alkalmaz: A sárgalapos figyelmeztetés 2 perces kiállítást von maga után. Ugyanazon mérkőzésen kapott második sárgalapos figyelmeztetés 5 perces kiállítást von maga után. Az 5 perc leteltével a kiállított játékos helyére másik játékos állhat be. Amennyiben az adott mérkőzésen a csapat létszáma 4 fő alá csökken, a mérkőzést a játékvezető lefújja, és 5-0-ás gólkülönbséggel a vétlen csapat javára ítéli.

A játékvezető indokolt esetben alkalmazhat azonnali piros lapos kiállítást is. A piros lappal kiállított játékos, csapata soron következő mérkőzésén pályára léphet!

Csoporton belüli sorrend:
• több szerzett pont
• egymás elleni eredmény
• gólkülönbség
• több rúgott gól

Ha mindezek egyeznek, 3-3 büntetőrúgás következik a holtversenyben lévő csapatok között.
Egyenes kieséses szakaszban döntetlen esetén 3-3 büntetőrúgás következik.

Különdíjak: Gólkirály, Legjobb játékos, Legjobb kapus (Gólszerzők a negyeddöntőktől jegyezve)

Mindenkinek sportszerű versenyzést kívánok!