Hirdetés
Egészségügy 2020. június 15. 17:30

Tovább bővül az egészségügyi ellátás a megyei kórházban

Tovább bővül az egészségügyi ellátás a megyei kórházban
Az emberi erőforrások miniszterének tájékoztatása alapján, a járványügyi helyzet kedvező alakulására tekintettel, június 15-étől lehetőség nyílt az egészségügyi ellátások további bővítésére. Így a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórházban, Kecskeméten az engedélyezett egészségügyi tevékenységek többsége korlátozás nélkül elvégezhető.

Az aktuális változásokról az intézményi honlapon, a Koronavírus információk menüpont alatt értesülhet: https://www.kmk.hu/koronavirus-informaciok, ahol többek között a szakrendelések és a gondozók rendelési idejéről, elérhetőségéről és az igénybevétel módjáról is folyamatosan tájékoztatást adnak. (https://www.kmk.hu/downloads/hirek/korona/szakrido0402.pdf)

A járványellenes készültség fenntartása mellett a diagnosztikai vizsgálatok, a szakrendelések és a gondozók is időkorlátozás nélkül újraindultak. Megszűnt az óránként 4 beteg ellátását szabályozó rendelet, azonban továbbra is telefonon kell időpontot kérni a diagnosztikai kivizsgálásokra, szakrendelésekre és gondozókba.

• A vizsgálatokra kizárólag telefonon egyeztetett időpontban lehet megjelenni!

• A korábbi előjegyzéseket
 veszélyhelyzet előtt kiadott időpontokat is  szükséges újra-egyeztetni!

• A telefonon előre egyeztetett időpontban a korábbi beutalóval vagy lelettel lehet megjelenni.

• A rendelőintézetben újraindult a lakossági vérvétel. A laboratóriumi vizsgálatokat és vérvételt háziorvosi vagy szakorvosi beutalóval lehet korlátozás nélkül igénybe venni.

• A laboratóriumi leletkiadás továbbra is szünetel. A laborvizsgálati eredményekről, egyéb leletekről, kérik, tájékozódjon háziorvosánál, szakorvosánál vagy az EESZT rendszerben.

• Az épületbe való belépéskor a bejáratoknál továbbra is előszűrés történik, kérdőíves dokumentációval és hőmérséklet-méréssel, ezért a bejáratoknál esetenként várakozásra kell számítani. Az előszűrésre tekintettel, tervezzék meg érkezésüket a vizsgálatokra.

• A vizsgálatra lehetőség szerint egyedül érkezzen, ez alól kivételt a kiskorú, illetve a mozgásában korlátozott beteg kisérője jelenthet.

• A várókban a 1,5 méteres távolságot egymás egészségének védelme érdekében feltétlenül tartsa be!

• Az intézmény területén kizárólag védőmaszkban lehet tartózkodni! Amennyiben lehetséges, maszkban érkezzen.

• Amennyiben a belépéskor felmerül, hogy a beteg koronavírus-gyanús, de a vizsgálata halasztható, úgy a beteget otthonába irányítják. Ha a beteg sürgős ellátást igényel, akkor a koronavírus-gyanús esetekre fenntartott Sürgősségi Betegellátó Osztályon történik meg vizsgálata.

• A járóbeteg-szakellátásban a magas kockázatú tervezett beavatkozások előtt továbbra is kötelező a koronavírus PCR vizsgálat elvégzése. Bizonyos beavatkozásokra szintén csak egy negatív PCR eredmény birtokában kerülhet sor. Ha beavatkozásához szükséges a teszt elvégzése, arról és annak helyéről, módjáról a kórház munkatársai az időpontegyeztetés során tájékoztatják Önöket. A PCR vizsgálat mintavételi helye a Bőrgondozó Intézetben található.

• A bőrgyógyászati szakrendelések és bőrsebészet visszaköltözött a Bőrgondozó Intézet különálló épületébe. A Bőrgondozó Intézetbe időpontra érkezők az épület bejáratánál szintén előszűrést követően, maszkban léphetnek be, tartózkodásuk alatt egymás egészségének védelme érdekében a 1,5 méteres távolságot tartva.

• A Fizio- és Mozgásterápiás Osztály kezeléseket kizárólag az akut rehabilitáció esetében és táppénzes állományban lévő betegeknek tud előjegyezni.

• A kecskeméti Onkoradiológiai Központba, és az „A” új épületbe érkezett betegeket továbbra is a Kecskemét, Nyíri úti főbejáraton keresztül tudják beengedni.

A látogatás rendje:

A március 8-ától elrendelt látogatási tilalmat június 15-ével feloldották.
A betegekhez kizárólag látogatási időben, a főbejárat felől (6000 Kecskemét, Nyíri út 38.) érkezhet látogató.

Látogatási idő:
hétfő-szombat: 15.30-17.30 óra között,
vasárnap és ünnepnapon 10 és 12 óra között.

• A koronavírus-fertőzéssel érintetett egységrészek vonatkozásában a látogatási tilalom továbbra is érvényben marad.

• A Központi Anaesthesiológiai és Intenzív Terápiás Osztály külön látogatási rend szerint működik: hétfőtől szombatig délelőtt: 11.00-12.30 és délután: 16.30-17.30 óra közötti időpontban. Vasárnap csak 11.00-12.30 között lehet látogatni.

• 1 fő beteghez 1 fő látogatót engedhetnek be a kórtermekbe, annak érdekében, hogy a szociális távolságtartást biztosítani tudják a kórteremben fekvő többi beteg számára is.

• Látogatóknak kötelező az orrot és a szájat is eltakaró orr-száj maszk használata.

• A súlyos, életveszélyes állapotú betegnél az osztályvezető főorvos külön írásos engedélyével 1 fő hozzátartozó tartózkodhat.

• A testhőmérséklet mérése látogatók számára is kötelező a bejáratoknál.

Köszönik megértésüket és együttműködésüket!

 

Kövessen minket a Facebookon is!