Sport 2020. június 29. 11:00

Gyulán rendezték meg az Országos Szenior Úszóbajnokságot

A Kiskun Vízi és Szabadidő Sportegyesület nyolc fővel vett részt a bajnokságon. Minden versenyző éremmel tért haza. Kiválóan szerepeltek hisz négy országos bajnoki első helyezést, négy második és kilenc harmadik helyezést értek el – tájékoztatta lapunkat Ónodi László csapattag.

Négy országos bajnoki címet nyert Simon Géza, aki megnyerte az 50-100-200 méteres mellúszást, valamint az 50 méteres gyorsúszást. 100 méter gyorson második és a 200 méteres vegyesúszásban is második lett.

Sebők János 50 méteres pillangóúszásban és a 200 méteres gyorsúszásban harmadik helyezést ért el.

Ónodi László a 200 méteres hát- és a 200 méteres gyorsúszásban harmadik helyezést ért el.

Holló Szabó Viktor 50 méteres hátúszásban és 200 méteres mellúszásban harmadik helyezést ért el.

Urbán Tamás 100 méteres pillangóúszásban második, Csenki Klára az 50 méteres hátúszásban harmadik, míg Kalotai Zsuzsanna a 200 méteres mellúszásban harmadik lett.

A 4x50 méteres vegyesváltóban az Ónodi László, Simon Géza, Sebők János, Provics András négyes ezüstérmes lett.

A 4x50 méteres mixváltóban a Csenki Klára, Kalotai Zsuzsanna, Urbán Tamás, Holló Szabó Viktor négyes bronzérmet nyert.