Kultúra 2020. június 29. 17:00

A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának tagjai muzsikáltak Félegyházán

Képgaléria
A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának tagjai muzsikáltak Félegyházán
Szabadtéri koncerteket tartott az ország több pontján az elmúlt hétvégén a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának és Énekkarának tagjai. A koncertsorozat a Zenélő Magyarország címet viseli, célja pedig, hogy az élőzene újra a mindennapok része legyen a veszélyhelyzet elmúltával. Budapest mellett 12 vidéki helyszínen élvezhette a nagyközönség a művészek játékát, amelybe szerencsére Kiskunfélegyháza is beletartozott.

A szabadtéri zenei programra június 28-án, vasárnap 11 órakor került sor a Béke-téren, ahol az egyórás koncerten Vivaldi és Bach műveket is hallhatott a zeneszerető közönség. A koncert 4 részre tagolódott, amely részek alatt külön szólisták játszottak főszerepet.

A sorozat népszerűségére való tekintettel július első hétvégéjén folytatódnak a szabadtéri programok, az érintett városok listájáról hamarosan tájékozódhatunk a radiomusic.hu honlapról vagy a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek Facebook-oldaláról.

Z. A. 

Fotó: Fantoly Márton

 

Kövessen minket a Facebookon is!