Hirdetés
Helyi hírek 2020. július 25. 16:00

Gyarapodnak a helyi értékek

Képgaléria
Gyarapodnak a helyi értékek
Kiskunfélegyházán 2020-ban új szakértői bizottsággal kibővítve ismét megalakult az értéktár bizottság. Legutóbbi, júliusi ülésükön, már újabb javaslatokat értékeltek, amelyeket civil szervezetek, magánszemélyek javasoltak az értéktárba. Arról, hogy mi kerül be ezek közül a város értéktárába, szeptemberben születik végső döntés.

Az eddigi javaslatok többek között a Holló László Képzőművész Kör több évtizedes tevékenységét, Némedi László tanár, karvezető, újságíró, fotós életművét, Varga Zoltán hadi relikvia gyűjteményét, a félegyházi Mészáros István kézilabdázó és Tóth József kosárlabdázó sporttevékenységét, a Libafesztivált és a félegyházi tarhonyát javasolták a helyi értékek közé.

Ha bárkinek javaslata van arra, hogy a továbbiakban mi kerüljön be a helyi értéktárba, azt a bizottság figyelmébe ajánlhatja a város honlapján keresztül, vagy akár személyesen a városházán, a Tourinform Irodában, vagy a Kiskun Múzeumban.

 

Kövessen minket a Facebookon is!