Helyi hírek 2020. július 30. 08:00

Áfonya egyenesen Erdélyből a félegyházi piacon

Áfonya egyenesen Erdélyből a félegyházi piacon
Dávid Olga termelő kínálta a keddi piacon az áfonyát. Korán reggel érkezett Félegyházára, még aznap vissza is utazott Erdélybe. Kilogrammját 2000 forintért lehetett megvásárolni, ami gyakorlatilag azonos árban van a málnával.

Lekvárnak remek alapanyag, mindössze 10 perc összefőzés után lehet is üvegbe zárni. Az áfonya vízigényes növény, de a termelő szerint más különösebb bánásmódot nem igényel.

Nálunk viszonylag kevés helyen terem, hiszen csak a tápdús, savanyú talajt kedveli, valamint a hűvös, párás, napsütéses klímát. További nehézség, hogy öntözni csak lágy vízzel szabad.A közkedvelt gyümölcs nagyon magas antioxidáns tartalma jelentősen csökkenti az öregedési folyamatokat és a korosodással együtt járó betegségek kockázatát. Talán az egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy a hajszálereket karban tartja. Így a cukorbetegeknek különösen ajánlott a fogyasztása. Összehúzó hatása miatt segíti a hasmenéses betegségek minél gyorsabb lefolyását, fogíny- és torokgyulladást is kezelhetünk vele.

Z. A. 

 

Kövessen minket a Facebookon is!