Hirdets
Helyi hírek 2020. július 31. 18:00

Lánglelkű költőnk halálának 171. évfordulójára emlékeztünk

Képgaléria
Lánglelkű költőnk halálának 171. évfordulójára emlékeztünk
Petőfi Sándor főtéri szobránál koszorúzással, virágok és kedves díszek elhelyezésével emlékezett meg Félegyháza közössége, fiataljai, a városvezetés, civil szervezetek és a pártok képviselői július 31-én.

A megemlékezésen Keresztes Tünde beszédében kiemelte, hogy Petőfi Sándor a magyar költészet legkiemelkedőbb és legismertebb alakja, a magyar romantika kiteljesítője volt. Nála jelent meg először a családi éra szerelmi költeményeiben a hitvesi, házastársi szerelem ábrázolása, tájképköltészetében pedig a puszta, a magyar Alföld méltó rajza. Ő írt verseiben először a világszabadságról. Közérthetően szólt mindenkihez, hiszen a nép nyelvét emelte be az irodalomba.

Mindent megkapott, hogy nagy költő lehessen. Tehetséget, történelmet, sorsot egyaránt. 26 évet élt és világirodalmi jelentőségű hagyatékot hagyott ránk.

 

Kövessen minket a Facebookon is!