Kultúra 2020. augusztus 3. 16:00

XXVII. képzőművészeti tábor Tiszaalpáron

Képgaléria
XXVII. képzőművészeti tábor Tiszaalpáron
Augusztus elsején a piaccsarnokban megrendezett kiállítással zárult a kiskunfélegyházi képzőművészek 27. tiszaalpári képzőművészeti tábora. A járványhelyzet miatt idén csak egy hetet töltöttek alkotással a művészek. Szálláshelyük ezúttal nem az óvodában, hanem a Rigófütty vendégházban volt.

A tábor alkotói különféle technikákkal örökítették meg a vendéglátó község, a tiszai holtágak szépségét. A képalkotó technikák között szerepelt a linómetszet, a hidegtű eljárás, az akvarell, az olaj, az akril és a tűzzománc egyaránt. A képzőművész tábor résztvevői egy külön kiállítással emlékeztek meg nemrégiben elhunyt festőművész társukról, Vincze Lászlóról – mondta el lapunknak Török Tamás táborvezető.
 

Kövessen minket a Facebookon is!