Program 2020. augusztus 5. 16:00

Ennio Moriccone-ra is emlékezik a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar

Ennio Moriccone-ra is emlékezik a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar
Augusztus 7-én, pénteken este a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar érkezik a Béke-térre, a szökőkúthoz. A 20 órakor kezdődő koncerten hagyományos fúvószenekari repertoárból, az új darabokból és néhány filmzenei műből áll össze a repertoár.

Tóth László karnagy elárulta, hogy megemlékeznek a közelmúltban elhunyt kiváló olasz zeneszerzőről, Ennio Moriccone-ról is. A Mester tiszteletére felcsendül a Volt egyszer egy Vadnyugat, valamint a Jó, a Rossz és a Csúf című filmklasszikusok muzsikája is.

Jelenleg nyári szünet van a zenekarnál, így nem rendszeresek a próbák, de az ősz már a felkészülésről szól. Meghívást kaptak a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusa nagyszabású októberi eseményére, valamint a karácsonyi hagyományos koncertre is készülnek szeptembertől.

Z. A.

 

Kövessen minket a Facebookon is!