Kultúra 2020. augusztus 18. 08:00

Ismét látogatható Szegeden a megújult Móra Ferenc Múzeum

Képgaléria
Ismét látogatható Szegeden a megújult Móra Ferenc Múzeum
A szegedi Móra Ferenc Múzeum homlokzat felújítása során az volt a cél, hogy a látogatók a 124 éve épült épületet olyannak láthassák, mint amilyen az az 1900-as években volt. Móra Ferenc a század elején a Szegedi Napló munkatársaként került a városba. 1904-től a Somogyi Könyvtár és a Közművelődési Palota tisztviselője, könyvtárosa volt, emellett a régészetre is szakosodott, ásatásokat végzett. A múzeum igazgatásával 1917-ben bízták meg.

Az intézmény tavaly januárban zárta be kapuit a látogatók előtt, hogy a tárlatok öt hónapig tartó összecsomagolása után júniusban elkezdődhessen történetének legkomplexebb átalakítása. Összesen másfél milliárd forintot költöttek a kultúrpalota modernizálására, amelynek eredményét péntek óta bárki megcsodálhatja. A műemlék jellegű épületen megvalósult többek között az 1500 négyzetméteres fémlemezes tetőfedés, felújítottak 5 ezer négyzetméternyi homlokzatot és 160 nyílászárót, de szobrokat is restauráltak és kiállításokat építettek. Az átadáskor Fogas Ottó múzeumigazgató elmondta: – A megújult épületben 3 új állandó és 2 új időszaki kiállítás várja a látogatókat, illetve modernizálódott a vár is, ahol szintén egy új állandó kiállítás kapott helyet. A felújítás során két kilátót is kialakítottak a tetőtérben, amelyekből gyönyörű kilátás nyílik a Tiszára éppúgy, mint a Széchenyi tér felé.

Fotó: Bátyi Zoltán

s. r.

 

Kövessen minket a Facebookon is!