Helyi hírek 2014. szeptember 23. 20:45

Érdemes a napot egy kupica pálinkával kezdeni

Képgaléria
Érdemes a napot egy kupica pálinkával kezdeni
Kertész Jánost köszöntötte 90. születésnapján Kapus Krisztián polgármester. János bácsi aranyhegyi otthonában egyedül fogadta a köszöntést, mert elvált emberként, gyermekek nélkül él, öt testvérét már elvesztette. Az idős úr azonban gondoskodni tud magáról, és örömmel beszélgetett vendégeivel.

Mint mindig, most is elhangzott a kérdés, hogy mi a hosszú élet titka? János bácsi a legfontosabbal kezdte: minden reggel megiszom 3 cent pálinkát, kávézom, majd utána megreggelizek. Az ebédet magam készítem, miután elfogyasztottam, iszom egy kis bort, de szigorúan nagyfröccsként, ami annyit jelent, hogy 1 deciliter bor és 2 deciliter szódavíz. Ezt a vacsora után is elköltöm. A magányosan élő férfi miután végzett napi teendőivel, szívesen nézi a televíziót. Főleg a sorozatokat kedveli, mégpedig azokat, amelyekben sokat civódnak, veszekednek a szereplők. Ennél is kedveltebb időtöltése, ha jó időben kiülhet kertje kapujába, üdvözli szomszédait és persze el is beszélgetnek a világ dolgairól.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!