Egészségügy 2020. szeptember 18. 15:00

Dr. Svébis Mihály főigazgató kapta a Magyar Kórházszövetség életműdíját 

Dr. Svébis Mihály főigazgató kapta a Magyar Kórházszövetség életműdíját 
A Varga Ferenc Díj a Magyar Kórházszövetség életműdíja a kórházszövetség ügyében kiemelkedő munkát végző személyiségnek. Az életműdíjat idén dr. Svébis Mihály, a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház főigazgatója vette át a Magyar Kórházszövetség XXXII. Online Konferencia keretében.

A díjat dr. Ficzere Andrea, a Magyar Kórházszövetség elnöke adta át dr. Svébis Mihály főigazgatónak, a szakmai szövetség elnökhelyettesének.
– Teljes egyetértésben ítéltük oda a díjat dr. Svébis Mihály főigazgatónak, nagyon hálásak vagyunk az elmúlt évek munkájáért. Abban bízunk, hogy sokáig velünk marad és segíti az elnökség munkáját – mondta dr. Ficzere Andrea az átadáskor.

– Meglepetésként ért a díj, hálásan köszönöm. Semmi mást nem tettünk az elmúlt 20 évben, mint tettük a dolgunkat, tettük azt, amire vállalkoztunk, és ezt próbáltuk mindig a legjobb tudásunk szerint végezni – mondta köszönő beszédében dr. Svébis Mihály a díj átvétele után.A Magyar Kórházszövetség elnöksége tiszteletét kifejezve a névadónak alapította meg a Varga Ferenc Díjat, amelyet a Magyar Kórházszövetség ügyeiben kiemelkedő munkát végző személyiségnek ítélnek évente. Az ünnepélyes díjátadásra első alkalommal 2018-ban, Egerben a XXX. jubileumi kongresszuson került sor. A díj névadója, dr. Varga Ferenc a magyar kórházügy kiemelkedő alakja, ikonja volt. Kezdetben Siófok városi, majd járási főorvos, majd 36 éven keresztül a siófoki kórház igazgató főorvosa volt. Kétszer volt a Magyar Kórházszövetség elnöke, számos állami kitüntetés birtokosa.

Dr. Svébis Mihály 1953-ban született Újhartyánban. 1972-ben érettségizett a Kecskeméti Piarista Gimnáziumban. A Budapesti Semmelweis Egyetem Orvostudományi Karán 1980-ban vette át diplomáját. Ezt követően a Kecskeméti Megyei Kórház Sebészeti osztályára került, ahol a sebészet alapjait dr. Lóránd Pál főorvostól tanulta. 1984-ben sebészetből, 1990-ben plasztikai és égési sebészetből szakvizsgázott. Egészségügyi menedzsment szakértői diplomát szerzett a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán, 2010-ben. Kecskemétre kerülése óta folyamatosan az Általános Sebészeti Osztályon dolgozik. 1988-ban adjunktusi, 1992-ben főorvosi kinevezést kapott. 2000-től 2012-ig az Általános Sebészeti Osztály osztályvezető főorvosa volt. 1996-2007 között az intézmény orvosigazgatói tisztségét töltötte be. 2007-től a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház főigazgatója, jelenleg is ezt a pozíciót tölti be. 2013-ban a Szegedi Orvostudományi Egyetemtől címzetes egyetem docens kinevezést kapott. 2016-2019 között a Magyar Kórházszövetség elnöke volt, jelenleg a szervezet elnökhelyettese.

Elismerései: Bács-Kiskun megye Egészségügyért (1999) Kecskemét város díszpolgára (2002) Pro sanitate (2005) Újhartyán Tiszteletbeli díszpolgára(2009) Bács-Kiskun Megyéért díj (2011) Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje (2011) Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetés (2016) Semmelweis díj (2017) Szent-Györgyi Albert emlékérem és Jutalomdíj ezüst fokozata (2018).

Szakmai vezető tisztségei: Magyar Kórházszövetség elnökhelyettese, Magyar Kórházszövetség elnökségi tag, Szakmai Kollégium Általános Sebészet Tagozatának tagja, Magyar Sebész Társaság vezetőségi tag, Magyar Sebész Társaság Dél-magyarországi Szakcsoport vezetőségi tag.

 

Kövessen minket a Facebookon is!