Tájépítészek ismerkedtek a félegyházi példával
A résztvevők az ország több részéről, így például Budapestről, Szegedről, Szolnokról, Gödről és Hódmezővásárhelyről érkeztek. Volt közöttük tervező, kivitelező, dísznövénytermesztő, főkertész és parkfenntartást végző szakember is. Kérdéseik alapján tárult fel, hogy a Félegyházán megvalósult városközponti közterület rehabilitáció több részében is úttörő munka, egyben érdeklődésre számot tartó szakmai kihívás.
A tervezők csupán belefogtak az ismertetésbe és már érkeztek a legkülönbözőbb kérdések: hogyan működik a 4 hektár zöldfelület vízellátását nyújtó öntözőrendszer, hogyan építették, miként működtetik, szabályozzák, bevált-e, milyen növényeket telepítettek? A jelenlévő szakemberek kíváncsiak voltak a fenntartás és a gondozás körülményeire, a gépesítésre és az itt élők hozzáállására is; a fenntartás szakmai munkáját ismertető városi főkertész pedig örömmel mondhatta el: jó összmunka folyik a városban.
Kérdésünkre Nagy Ágnes városi főkertész hangsúlyozta: mindenképpen megtiszteltetés az, hogy a városközpont új zöldfelületeinek bemutatása országos szakmai továbbképzés keretében történt. Elismerés a bátor újszerűségért, amelynek célja úgy szolgálni a város lakosságát, hogy közben a természet értékeit is védjük.
Fotó: Fantoly Márton