Program 2014. szeptember 24. 17:00

Molnár István kiállítása

Molnár István kiállítása
Otthon címmel nyílik meg Molnár István festőművész, a Holló László Képzőművész Kör vezetőjének kiállítása október 14-én kedden, 17 órakor a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

A tárlatot Kozák Csaba művészeti író nyitja meg. Közreműködnek a Móra Ferenc Gimnázium képzőművész körének diákjai, Szabó Ildikó művésztanár vezetésével.

Molnár István Kiskunfélegyházán született 1978-ban. Tanulmányait 1993-ban a szegedi Tömörkény István Művészeti Szakközépiskolában kezdte, Pölös Endre, Bukor Tibor és Barczánfalvy Ferenc mesterek irányításával. A szakiskola évei alatt rendszeresen látogatta Lakatos Pál Sándor szobrászművész rajzkörét, ahol a tér-plasztikus látását  fejleszthette. 1997-ben érettségizett alkalmazott-grafika szakon. 2003-ban végezte el a Pécsi Tudományegyetem Művészeti rajz-vizuális nevelő szakát - Valkó László növendékeként.1995 óta tagja Terescsényi Endre által vezetett Holló László Képzőművész Körnek. 2002-től 2012-ig mint művészeti vezetőként dolgozott a képzőművész körben. Csoportos kiállításai voltak Szegeden, Kecskeméten, Kiskunfélegyházán, Kalocsán, Pécsett, Budapesten, Tiszaalpáron, Székesfehérvárott, Szigetszentmiklóson, Szentendrén. Önálló kiállítással Kiskunfélegyházán mutatkozott be.
 

Kövessen minket a Facebookon is!