Helyi hírek 2020. szeptember 23. 09:00

Csütörtökön ülésezik a képviselő-testület

Képgaléria
Csütörtökön ülésezik a képviselő-testület
Kiskunfélegyháza képviselő-testülete szeptember 24-én 16 órakor tartja soros ülését. A képviselők 21 napirendről döntenek. A bizottságok hétfőn és kedden valamennyi előterjesztést megtárgyalták, és azokat elfogadásra javasolják a testületnek.

A városatyáknak többek között dönteni kell a Kiskun Múzeum, a Móra Ferenc Művelődési Központ, a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó intézmény vezetői állásának meghirdetéséről, mivel a jelenlegi igazgatók megbízása lejár. Emellett új rendeletet alkotnak a köztemetőkről és a temetkezés rendjéről, valamint a közterületek használatát is újra szabályozzák. Ennek oka elsősorban az, hogy nagyon sokan nem csak közlekedésre használják a megújult tereket, és sokszor rongálják is azokat. A görkorisok, rollerezők és sokszor a kerékpárosok is inkább mutatványos pódiumnak tekintik a tereket, és járgányaikkal megrongálják az utcabútorokat, kandelábereket. Az új tervezet szerint a figyelmeztetésen kívül, büntetni is lehet azokat, akik ezt teszik.

s. r. 

 

Kövessen minket a Facebookon is!