Helyi hírek 2020. szeptember 23. 13:00

Újraindult a Betűbölcsi

Képgaléria
Újraindult a Betűbölcsi
Hosszú hónapok kihagyása után ismét találkozhattak az anyukák egymással a kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár baba-mama sikerprogramján. A szeptember 22-i Betűbölcsi vendége a már jól ismert, visszajáró előadó, Néma Attiláné, Ella dúla, szülésfelkészítő és TANDEM-tréner volt. A szakember ezúttal is hasznos tanácsokkal látta el a szülőket annak érdekében, hogy jobban és hatékonyabban osszák be az idejüket és az energiájukat az elvárásokkal teli világban, illetve a nagyszülőket is bátran vonják be az életükbe.  

– A program témája nagyon aktuális a jelen helyzetben, ugyanis a szülőkre még nagyobb teher nehezedett az elmúlt hónapokban. Az aktív, dolgos hétköznapok során nehéz beiktatni az „anya és apa időt”. Ennek nem kell mindig a pihenésről szólnia, feltöltődhetünk aktív kikapcsolódással is. Törekednünk kell a női és férfi szerepek megtartására, nem hanyagolhatjuk el a házastársunkat sem. Arra biztatom házaspárokat, hogy merjenek külső segítséget kérni, akár nagyszülőktől, vagy éppen ismerőstől, fizetett gyermekvigyázótól, hogy egy pár órát kettesben tudjanak lenni. Az előadásomban kitérek arra is, hogy az idősebb korosztállyal legyünk elnézőbbek, mivel a nevelési elveik különbözhetnek a miénktől. Egyenes, nyílt kommunikációval azonban ezeket a helyzeteket el lehet simítani. Ne féljünk elmondani, ha valamivel nem értünk egyet, igyekezzünk kihangsúlyozni, hogy a pszichológia és a modern kutatások korszerűbb nézeteket támasztanak alá – mondta el a szakember.

V. B.

 

Kövessen minket a Facebookon is!