Kultúra 2020. október 9. 12:00

Két rendhagyó kiállítás is várja a látogatókat a könyvtárban

Képgaléria
Két rendhagyó kiállítás is várja a látogatókat a könyvtárban
Jelenleg is zajlik az Országos Könyvtári Napok programsorozat, amelynek 15 éves múltja van a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban is. Ennek apropóján két rendhagyó kiállítás nyílt a napokban.

Az Ilyenek voltunk: retro könyvtári élet című kiállítás egy válogatás a régmúlt könyvtári emlékekből. Ezek között megtalálhatók naplók, kártyák, katalógusdobozok. Helyet kapott még egy 1966-os hanganyag is, valamint az új szárny építésének fotódokumentumai is megtekinthetők. A tárlat helyszíne a felnőtt részleg.

A gyermek részlegben is elhelyeztek egy kiállítást, amely az Alkotó könyvtárosok címet kapta. Itt olyan könyvtári dolgozók által, kézzel készített tárgyak láthatók, amelyeket szabadidejükben alkottak. A kiállított tárgyak között megtalálható fakanálbáb, varrott tarisznyák, hímzett terítők, papírból készült kreatív, ötletgazdag művek.

A rendhagyó kiállítások október 16-áig megtekinthetők.

Z. A.

 

Kövessen minket a Facebookon is!