Sport 2020. október 11. 13:00

Megszorongatta ellenfelét a P&P KHTK – videóval

Az eddig hibátlan KIKI SKFT 2 csapatát látta vendégül zártkapus találkozón a Constantinum Sportcentrumban a P&P Kiskunfélegyházi HTK kézilabdacsapata a felnőtt férfi I. osztályú bajnokságban. A félegyházi csapat megszorongatta ellenfelét, de a végén a vendégek örülhettek. A helyi serdülőkorú játékosok közül többen is pályára léptek, illetve gólokat szereztek.

A P&P Kiskunfélegyházi HTK játékosai immár az ötödik fordulóra készültek a megyei bajnokságban. Ellenfelük az esélyesebb KIKI SKFT 2 volt október 10-én.

Az első félidőben a vendégek akarata érvényesült. A félidő végére jelentős, hétgólos előnyt építettek ki.

10-17 után fokozatosan felzárkózott a félegyházi csapat. A védekezés is jól működött, amihez megfelelő kapusteljesítmény párosult, illetve támadásban is bátran vállalkoztak a KHTK fiataljai.

Ez meg is hozta az eredményt, hiszen előbb 21-25-re, majd pedig 22-25-re alakult az állás öt perccel a vége előtt.

Ezt követően közelebb már nem tudott kerülni a KHTK, a hajrát a vendégek fejezték be jobban, akik a vártnál talán nehezebben abszolválták a két pontot.

A félegyházi játékosok nagyot küzdöttek és a második félidőben bebizonyították, hogy erősebb csapatokkal is fel tudják venni a versenyt.

Fekete Krisztián (edző, KHTK):

– Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, sok hiányzónk volt, ami miatt a fiatalokat korán be kellett vetni. Pozitívum, hogy pont a fiatalok pezsdítették meg a csapatot és velük sikerült felvenni a ritmust és szorossá tenni a mérkőzést. Kicsit agresszívebb védekezést valósítottunk meg a második félidőben és a labdaszerzések is működtek. A befejezések tekintetében még vannak hiányosságok, de sok pozitívumot láttam ezen a mérkőzésen. A serdülő játékosok közül többen ziccert teremtettek és gólokat szereztek. Erre építünk.

Baksai Boldizsár (játékos, KHTK):

– Belülről küzdelmes, jó találkozó volt. Meghajtottuk az ellenfelet, akik ugyan erősebbek voltak, de próbáltuk a lehető legtöbben kihozni a kétszer 30 perc alatt. Nem kapkodtuk, felépítettük a védekezést és a támadást. Akadtak sikeres periódusai a mérkőzésnek. Fiatal csapat vagyunk, minden találkozóból tanulunk.

Bács-Kiskun megyei férfi I. osztály 5. ford., 10. 10.

P&P Kiskunfélegyházi HTK – KIKI SKFT2 25-31 (10-17)

A mérkőzés teljes felvétele itt nézhető meg.