Helyi hírek 2020. október 14. 08:00

A Kiskunfélegyházi Cicamentőknek is adhatjuk adónk egy százalékát

A Kiskunfélegyházi Cicamentőknek is adhatjuk adónk egy százalékát
A Kiskunfélegyházi Cicamentők Nonprofit Szervezete évek óta fáradhatatlan munkát végez városunkban, hogy az elkóborolt, vagy kirakott macskák jó kezekbe kerüljenek és minél előbb örökbefogadhatókká váljanak. Rékasi Szilvia, a szervezet vezetője lapunknak örömmel beszélt arról, hogy néhány nappal ezelőtt megkapták a Nemzeti Adó- és Vámhivatal határozatát, aminek értelmében a 2020-2021-es adóbevallások idején már nekik is adhatjuk az önkéntes alapon felajánlható egy százalékot.  

– Régi vágyunk teljesült azzal, hogy megkaptuk az érvényes határozatot, miszerint mi is jogosultakká váltunk az adó egy százalékára. Hatalmas segítség lesz anyagilag, hiszen rengeteg költséggel jár a kidobott állatok gyógykezelése, oltásuk és az ellátásuk. Az elmúlt években lakossági adományokból és saját tőkéből finanszíroztuk a kiadásainkat, de a COVID-19 vírus nekünk sem kedvezett. Meglátásom szerint, az emberek kevésbé tudnak, vagy akarnak odafigyelni a házi kedvenceikre. Időről időre egyre több a szaporulat, akiknek kifejezetten nehéz új családot találni. Ezúton is szeretném felhívni mindenki figyelmét az ivartalanítás fontosságára és a zárható ajtókra, kapukra, így nem tudnak elszökni a jószágok. Az ideiglenes befogadóink is teltházzal dolgoznak. Szeretnénk kérni, hogy ha valaki segíteni szeretne nekünk, újszülötteknek való tápszerrel, takarókkal és élelemmel tehetik meg. Természetesen, a pénzbeli felajánlásoknak is nagyon örülünk – mondta el Rékasi Szilvia, a szervezet vezetője.

V. B.

Fotó: Kiskunfélegyházi Cicamentők Facebook-oldala

 

Kövessen minket a Facebookon is!