Helyi hírek 2020. október 13. 17:30

Börtönbe megy a buszt megrongáló férfi

Börtönbe megy a buszt megrongáló férfi
A Kiskunfélegyházi Járásbíróság tárgyalás kitűzése nélkül – előkészítő ülésen – 1 év 6 hónap börtönre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte azt a többszörösen büntetett előéletű 27 éves tiszaalpári férfit, aki megrongált egy buszt, valamint betört két házba.Az ítélet szerint a vádlott 2019. augusztus 30-án Kiskunfélegyházán egy parkolóban – ismeretlen okból – egy faékkel megrongálta a DAKK Zrt. tulajdonát képező busz bal oldali első ablaküvegét, amivel összesen 824.147 forint kárt okozott.

A vádlott 2019. májusában két lakóházba is behatolt, az egyik helyről egy 20.000 forint értékű aggregátort, a másik ingatlanból pedig összesen 35.240 forint értékű ingóságot lopott el, ezekből csupán az aggregátor került elő.

A bíróság a vádlott bűnösségét rongálás bűntettében és lopás vétségében állapította meg. Az ítélettel szemben fellebbezést nem jelentettek be, így az jogerős – adta hírül a
Kecskeméti Törvényszék Sajtóosztálya.
 

Kövessen minket a Facebookon is!