Helyi hírek 2020. október 14. 17:00

Meseműhelyt hoztak létre az óvodapedagógusok

Képgaléria
Meseműhelyt hoztak létre az óvodapedagógusok
A Dózsa Óvoda összes gyermekének játszottak az intézmény óvodapedagógusai október 8-án, csütörtökön. A kiskakas gyémánt fél krajcárja című mese feldolgozását láthatták az ovisok, amely annak a saját maguk által létrehozott Meseműhelynek az első előadása volt, amit a járványügyi helyzet hívott életre.

Gémesné Gulyás Bernadett intézményvezető-helyettes lapunknak elmondta, hogy a Meseműhely azért alakult, mert nem szerették volna, hogy élmények nélkül maradjanak a gyerekek. A járvány miatt sem előadóművészeket nem fogadhat az óvoda, sem színházi előadásokat nem látogathatnak a gyermekekkel, így a saját kezükbe vették a dolgot és elhatározták, hogy meseelőadással kedveskednek az ovisoknak. 4 előadást terveznek az évre, ebből az első volt a múlt heti, nagy sikert aratott esemény. Reményeik szerint Mikulás-napkor, farsang alkalmával és Pünkösd előtt is színpadra állítanak egy-egy közkedvelt mesét.

Z. A.

 

Kövessen minket a Facebookon is!