Kultúra 2020. október 19. 16:30

A Nyitott műhely folytatására készülnek képzőművészeink

Képgaléria
A Nyitott műhely folytatására készülnek képzőművészeink
Az elmúlt időszakban a Holló László Képzőművészkör egy sikeres pályázatnak köszönhetően 12 hétvégén fogadta a Petőfi-téri székházában, azokat a művészet iránt érdeklődő fiatalokat és felnőtteket, akiknek kedve támadt tehetségük kipróbálására. A program végén záró kiállításon mutatták be a legsikeresebb alkotásokat és a közös munkáról készült fotókat.

A tárlaton megjelenteket Rátkai Zsuzsanna, a Holló-kör tagja köszöntötte, majd Kis Virág, a sorozat gondozója ismertette, hogy milyen sokszínű lehetőséget kínáltak a kezdő alkotóknak. Kipróbálhatták az olaj, az akrill, a szénrajz technikát és megismerkedhettek a kerámiakészítéssel is. Arról is beszámolt, hogy a félegyházi alkotóközösség a későbbiekben is folytatni szeretné ezt a munkát, igazi nyitott műhellyé téve a képzőművész kör otthonát.

s. r.

Fotó: Fantoly Márton és Patyi Zoltán  ArtZone Photography

 

Kövessen minket a Facebookon is!