Kultúra 2020. október 17. 13:00

Pénteken délelőtt megkezdődtek a Magyar Festészet Napi programok

Képgaléria
Pénteken délelőtt megkezdődtek a Magyar Festészet Napi programok
Október 18-án, Szent Lukács napján – aki a festők védőszentje volt – ünnepeljük a Magyar Festészet Napját évről-évre. Az esemény az ország legnagyobb festészeti megmozdulása, célja ünnepelni ezt a művészeti ágat és kiváló hazai művészeinket.

A programot országszerte október 18-a köré szervezett kiállítások gazdagítják. A kiskunfélegyházi szervezők már október 16-án, pénteken délelőtt gondoskodtak arról, hogy különleges művészeti élményben részesüljenek a járókelők. Reggel 9-tól Ziegler Németh Ferenc izsáki festőművészt láthattuk alkotás közben. A polgármesteri hivatallal szemben lévő sarki épületet örökítette meg sajátságos látásmódján, a péntek délelőtti szürke, esős, párás hangulatot megidézve. Az eseményt a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola növendékei tették színesebbé. Az óvodás, kisiskolás korú gyermekeket a Holló László Képzőművész Kör alkotói várták egy közös festésre, rajzolásra.

Z. A.


Fotó: Fantoly Márton és Patyi Zoltán  ArtZone Photography
 

Kövessen minket a Facebookon is!