Sport 2014. szeptember 27. 19:25

Megszakadt a KHTK II. győzelmi sorozata

Pontokat veszített a Bugac ellen a megyei II. osztály 7. fordulójában az eddig hibátlanul szereplő Kiskunfélegyházi HTK II. A félegyháziak a mérkőzés nagy részében uralták a játékot és vezetést is szereztek, de a hajrában a feljavuló vendégeknek sikerült egyenlíteniük. A mérkőzés némileg váratlanul 1-1-es döntetlennel zárult.

A találkozó esélyesének egyértelműen a félegyháziak számítottak, akik a forduló előtt holtversenyben vezették a bajnokságot. Velük szemben a bugaciak csupán a 10. helyet foglalták el a táblázaton.

A mérkőzést ennek fényében a KHTK II. irányította, gyakran beszorították a vendégcsapatot, de gólt az 1. félidőben nem sikerült szerezniük.

A szünet után nem változott a játék képe. A sok pontatlanság ellenére érett a hazai találat.

Erre végül a 68. percig kellett várni, amikor is Keresztesi Zoltán beadását Forgó Gábor értékesítette. (1-0)

A vezetés tudatában a félegyháziak visszább vettek a tempóból és a bugaciak is változtattak az addigi defenzív taktikájukon.

A hajrában kifizetődött a vendégek próbálkozása. A 87. percben Szalai Sándort gólhelyzetben ütötte el a KHTK II. kapusa. A jogosan megítélt büntetőt Szabó Norbert értékesítette. (1-1)

A bugaci gólt követően a félegyháziak mindent megtettek az újabb gól megszerzéséért, de a helyzeteiket ezúttal elpuskázták, így maradt az 1-1-es döntetlen.

A Kiskunfélegyházi HTK II. ezzel az eredménnyel visszaesett a tabella 2. helyére.

Kertész János /vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK II./:

- Nagyon enervált volt a játékunk, a bugaciak fegyelmezetten, jól védekeztek. A helyzeteinket rendkívül rosszul használtuk ki. Akarni akartunk, de meddő volt az akarás.

Szabó László /játékos, Bugac/:

- Reménykedtünk benne, hogy sikerül legalább egy pontot szereznünk. Meg akartuk mutatni, hogy van tartása a csapatunknak. Sok hiányzónk volt és örülünk az egy pontnak. Elsősorban a védekezésre koncentráltunk, a végét nagy erőket mozgósítva sikerült egy gólt szereznünk.