Sport 2014. szeptember 28. 19:45

Gólzáporos mérkőzésen nyert a Kiskunfélegyházi HTK

Soltvadkerten vendégszerepelt szeptember 28-án a megyei I. osztályú bajnokság 7. fordulójában a Kiskunfélegyházi HTK. A találkozót az esélyesebb félegyháziak már az 1. félidőben eldöntötték, végül öt gólt szerezve 5-2-re legyőzték ellenfelüket. A Kiskunfélegyházi HTK zsinórban a hatodik mérkőzését nyerte meg, amivel vezeti a bajnokságot.

A találkozót a listavezető félegyháziak kezdték jobban, már a 7. percben megszerezték a vezetést Balog Szabolcs Marcell góljával. (0-1)

Az ezt követő percek sem teltek eseménytelenül, előbb Vékes Martin növelte kettőre az előnyt, majd a 11. percben Szamosi Péter szépített. (1-2)

Az első negyedóra után továbbra is lendületben maradt a KHTK. A 25. percben Vékes Martin duplázott, míg a 29. percben Zs. Juhász István növelte háromra a különbséget. (1-4)

A szünetben háromgólos KHTK- előnnyel fordultak a csapatok, a félegyháziak győzelme nem forgott veszélyben.

A 2. félidőben magabiztosan őrizte előnyét a KHTK, sőt a 64. percben Csurka Ádám révén az ötödik vendég gól is megszületett. (1-5)

A hazaiak részéről a hajrában csupán a szépítésre futotta. A 74. percben Csernik Csaba szerzett gólt, beállítva ezzel az 5-2-es végeredményt.

A Kiskunfélegyházi HTK a bajnokságot hibátlan mérleggel, 18 ponttal vezeti és három pont az előnye a második helyezett Híd SC-vel szemben.

Bács-Kiskun Megyei I. 7. ford.

Soltvadkerti TE- Kiskunfélegyházi HTK (1-4) 2-5

gólszerzők: 11. p. Szamosi Péter, 74. p. Csernik Csaba ill. 7. p. Balog Szabolcs Marcell, 10. p. Vékes Martin, 25. p. Vékes Martin, 29. p. Zs. Juhász István, 64. p. Csurka Ádám