Sport 2020. november 1. 09:00

Itthon nyert a KHTK

Győzelemre készült hazai környezetben a Kerekegyházi SE ellen a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata. A megyei I. osztályú bajnokság 11. fordulójának összecsapása végül hazai sikerrel zárult. A KHTK már két góllal is vezetett, innen kapaszkodott vissza a vendég együttes, de egyenlítenie nem sikerült. A játék képe és a helyzetek száma alapján a KHTK megérdemelten nyert, amivel a tabellán is feljebb lépett.

A kupamérkőzést követően ezúttal újfent a bajnokságban kellett helytállnia a KHTK-nak. A Honvéd Sporttelepen esős, őszies időjárás várta a csapatokat.

A vendég Kerekegyházi SE sem feltartott kézzel érkezett a pályára, egy esetleges bravúros pontszerzésben bízott.

A KHTK szerezte meg az első gólt a félidő közepén, amikor is Kulcsár Gábor talált a kapuba. A vezető gólt újabb találat nem követte az első félidőben, viszont a második játékrész elején a csereként pályára lépő Makai Zoltán kettőre növelte a különbséget. (2-0)

A kétgólos előny csak néhány percig tartott, Bashiri az 52. percben szépített. (2-1)

2-1 után a hazai csapat irányított, a játékba mindkét oldalon több pontatlanság becsúszott.

A vendégek legnagyobb egyenlítési lehetősége a 74. percben adódott, de a gólvonalról sikerült tisztázni.

A KHTK több alkalommal is lezárhatta volna a mérkőzést. A vendégeket a kapufa is kisegítette, amikor is egy távoli bomba az oldal vasról vágódott vissza a mezőnybe.

A hajrában szögletből is veszélyeztetett a félegyházi csapat és a kerekegyháziak is eljutottak a kapuig, de több gól már nem esett.

Ha nehezen is, de újra nyert a KHTK.

Némedi Norbert (vezetőedző, KHTK):
 Nehéz találkozó volt. Le tudtuk volna zárni a mérkőzést, ami sajnos nem sikerült, emiatt a vége izgalmasra sikerült. Pozitívum, hogy ebben a bajnokságban először tudtunk nyerni két mérkőzést egymás után. Talán ez is előremozdíthat minket a későbbiek során.

Bács-Kiskun Megyei I. 11. ford., 10. 31.
Kiskunfélegyházi HTK – Kerekegyházi SE 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Kulcsár Gábor 22. p., Makai Zoltán 49. p. ill. Bashiri 52. p.