Helyi hírek 2020. november 7. 16:00

Közös énekléssel ünnepelt 520 Móra-gimis

A Móra Gimnázium pedagógus közössége számára kiemelten fontos, hogy a felsőoktatásra történő magas színvonalú felkészítés mellett olyan egyéb értékekben is részesüljenek a diákok, amelyek meghatározzák a kultúrához, általános műveltséghez való viszonyulásukat is. Ennek jegyében szervezzük meg iskolai megmozdulásainkat, mint például a legutóbbi október 23-i nemzeti ünnepre való megemlékezést. A video azokat a feledhetetlen pillanatokat örökítette meg, amikor a közös éneklés során egyszerre 520 fiatal hangján csendült fel a dal – ajánlja a mellékelt felvételt Kása Zsuzsanna, a Móra Ferenc Gimnázium igazgatója.Egyben ezúton is köszönetét fejezi ki minden résztvevőnek: dr. Szabó Gyuláné Kati néninek, Kissné Fekete Évinek, dr. Nagy Istvánnak, Szolnoky Tamásnak, Nagy Zsoltnak és a tanítványoknak, akik részt vettek a megemlékezés szervezésében és a felkészítésben. Rosta Eszternek, aki megénekeltetett 520 főt, Jankovszki Sárának és a kis zenekarban szereplő gyerekeknek, a csellista Tarjányi Rita és a zongorista Németh Donát 12/E osztályos tanulóknak, a szólista Árvai Adélnak, valamint az éneklő kollégáknak: Karácsonyi Melindának, Kisné Ketkó Dettinek, Kissné Fekete Évinek, dr. Nagy Istvánnak és Fekete Zoltánnak, valamint a dalt feléneklő 7/E, 10/B és 12/A osztályoknak a csodás zenei élményért. Köszönet illeti továbbá az operatőr, Schauer Lili munkáját is.

 

Kövessen minket a Facebookon is!