Sport 2020. november 7. 16:40

Megőrizték hibátlan mérlegüket a Gyulai Amazonok

Nem tudta megállítani a bajnoki éllovas Gyulai Amazonokat a nagypályás női bajnokság kiemelt dél-keleti csoportjának 9. fordulójában az Astra HFC – Kiskunfélegyháza U-19-es csapata. A rangadót ezúttal is a Gyulai Amazonok nyerték, akik továbbra is százszázalékosak a bajnokságban.

Ősszel már találkozott a két csapat. Akkor Gyulán 5-0-ra győzött a hazai gárda. Az eredmény most is megismétlődött.

A mérkőzés elején mindkét együttes eljutott a kapuig. A Gyulai Amazonok felső lécet lőttek, míg az Astra játékosa a kapussal szemben ziccert hibázott.

Szűk félóra elteltével szerezte meg a vezetést a bajnoki éllovas és az első félidőben Futaki Fruzsina duplája mellett Mezei Virág is bevette a hazai kaput. (0-3)

Az Astra részéről ezúttal a gólszerzés sem sikerült. A végeredményt Sovány Dorina két találata állította be a mérkőzés hajrájában. (0-5)

Az Astra HFC – Kiskunfélegyháza a harmadik helyről várhatja a folytatást és továbbra is harcban áll az ezüstérmes pozícióért.

Leány U-19 dél-keleti csoport 9. ford., 11. 07.

Astra HFC – Kiskunfélegyháza – Gyulai Amazonok 0-5 (0-3)

Gólszerzők: Futaki Fruzsina 26. p., 33. p., Mezei Virág 45. p., Sovány Dorina 83. p., 90. p.