Kultúra 2020. november 16. 08:00

Rendhagyó díjátadó a Móra Ferenc Művelődési Központ udvarán

Képgaléria
Rendhagyó díjátadó a Móra Ferenc Művelődési Központ udvarán
Ahogyan arról előzőekben beszámoltunk, kihirdették a Móra Ferenc Társaság és a Móra Ferenc Művelődési Központ által kiírt „Tervezz könyvborítót a Kincskereső kisködmönnek” című rajzpályázatának díjazottjait. A versenyen általános iskolák 5-6. osztályos tanulói vehettek részt, a regény nyomtatásának 100. évfordulója alkalmából.

A vírushelyzet miatti szigorítások, valamint a legutóbbi kormányrendelet értelmében a Móra Ferenc Művelődési Központ aulájában nem kerülhetett sor a díjátadóra, ezért annak udvarán tartottak egy rövid, nagyon szűk körű találkozót. A Móra Ferenc Társaság és a Móra Ferenc Művelődési Központ képviselői átadták az értékes nyereményeket azoknak a tanulóknak, akik alkotásait a szakmai zsűri a legkiválóbbnak ítélt.

Eredmények:

Különdíjat kapott Szunyi Laura 5/b. (Dózsa György Általános Iskola, felkészítő tanár: Pintér Anna)

3. helyezett Major Edina 6/z. (Batthyány Lajos Általános Iskola, felkészítő tanár: Fantolyné Makány Ildikó)

2. helyezett Sárkány Petra 6/b. (Dózsa György Általános Iskola, felkészítő tanár: Szunyiné Kis Anita)

1. helyezett Rózsa Sára 5/a. (Dózsa György Általános Iskola felkészítő tanára: Pintér Anna)

A rajzokból nyílt kiállítás jelen galériánkban, illetve a művelődési központ Facebook-oldalán tekintető meg.

Z. A.


Fotó: Patyi Zoltán – ArtZone Photography
 

Kövessen minket a Facebookon is!