Hirdets
Helyi hírek 2020. november 18. 17:30

Ózongenerátoros fertőtlenítés a könyvtárban

Ózongenerátoros fertőtlenítés a könyvtárban
Ózongenerátorral fertőtleníti a visszaérkezett dokumentumokat a Petőfi Sándor Városi Könyvtár a járvány első hulláma óta. Minden olvasó bizalommal kölcsönözhet, hiszen a könyveket és egyéb dokumentumokat kizárólag megfelelő fertőtlenítés után adják ki.

Miért éppen ózongenerátort használnak?

Az ózongáz az egyik legerősebb fertőtlenítéshez használt hatóanyag, ami hatékonyabb és gyorsabb még a klórnál is. Nincs olyan kórokozó, amely ellen tud állni az ózon fertőtlenítő erejének, legyen az levegőben szálló avagy felületeken megtapadó vírus, baktérium, penész illetve egyéb gomba. Gáz halmazállapotának köszönhetően a teljes felületet tisztítja, minden pontba eljut, a könyvlapok közé is.

Környezetbarát technológia. Az eljárás során generált ózonmolekulák nagyon sérülékenyek és rövid életűek. Használat után rövid időn belül oxidálódnak, azaz visszaalakulnak oxigén molekulákká, így káros vegyszermaradvány

Keressék a könyvtárat bizalommal.

Kövessék továbbra is a Facebook-oldalukat illetve további információért honlapukat: www.psvk.hu
 

Kövessen minket a Facebookon is!