Sport 2020. november 29. 13:00

Lezárta az őszi szezont a P&P KHTK

Idei utolsó tétmérkőzését játszotta a megyei felnőtt férfi I. osztályú bajnokságban a P&P Kiskunfélegyházi HTK, amely november 28-án fogadta a Kecskeméti FS DSE csapatát a Constantinum Sportcentrumban. Az erőfölény a vendég együttes felé billentette a mérleg nyelvét, de hazai oldalon is akadtak jó periódusok.

Ez az év a tanulás éve a P&P Kiskunfélegyházi HTK csapatánál. A megfiatalított félegyházi együttes célja elsősorban az összeszokás és a tapasztalatszerzés az idei szezonban, amit a járványügyi helyzet sem könnyített meg.

A megyei felnőtt férfi I. osztályú bajnokság utolsó idei tétmérkőzésén a vendégként érkező Kecskeméti FS DSE volt az esélyes. A vendég gárda hat mérkőzéséből négyet megnyert, míg a KHTK eddig nyolc vesztes találkozón volt túl.

Az első félidő jelentős részében közel voltak egymáshoz a csapatok. A Kecskemét néhány gólos vezetése sem nőtt öt gól fölé a szünetig. (9-14)

A 9-14-es állás után a második játékrészt jobban folytatta a vendégcsapat. Játékosai fizikális fölényét kihasználva az első 10 percben mindössze 1 gólt engedélyezett a KHTK-nak, amivel el is döntötte a mérkőzést.

A 10-20-as állást a későbbiekben ismét kiegyenlített játék követte. Hazai oldalon az ifjú Kertész János kapusteljesítménye emelkedett ki többek között. Mellette támadásban is akadtak szép megmozdulások.

A vendég együttes végül magabiztos, 31-18-as győzelmet aratott, amivel fellépett a második helyre a bajnoki tabellán.

Kertész János (kapus, KHTK):

– Szerintem jó mérkőzést játszottunk. A védelem helyenként jó volt, amit tudtam hozzátettem a mérkőzéshez. Az edzések segítenek a felkészülésben, a szélről meglőtt labdák védését kell még sokat gyakorolnom.

Fekete Krisztián (edző, KHTK):

Kemény őszi idényen vagyunk túl, amit megnehezített a koronavírus. Edzések maradtak el, a felkészülés is nehezebbé vált. A csapat folyamatosan fejlődik és bízom benne tavaszra még jobb lesz. Ma 20-25 percig jól tartottuk ellenfelünket, utána támadásban kicsit elfáradtunk.

Bács-Kiskun megyei férfi I. osztály 15. ford., 11. 28.
P&P Kiskunfélegyházi HTK – Kecskeméti FS DSE 18-31 (9-14)

A mérkőzés teljes felvétele ide kattintva nézhető meg.