Sport 2020. december 2. 09:00

Közel állt a bravúrhoz a KKC

Izgalmas találkozót játszott a Kiskunfélegyházi KC felnőtt férfi kosárlabdacsapata, amely hazai pályán fogadta a Szolnoki Olaj KK-t az NB II. keleti csoportjának 7. fordulójában. A vendégek már 19 ponttal is vezettek, innen kapaszkodott vissza a KKC és az utolsó negyed végén a fordításhoz is közel került. Ez végül nem sikerült, a vendégcsapat 75-70-re győzött a végig nagyot küzdő és lelkes hazai együttes ellen.

A KKC 2-2-es mérleggel, míg a Szolnoki Olaj KK 3 győzelemmel és egy vereséggel a háta mögött várta az összecsapást, amit ezúttal is zártkapu előtt rendeztek meg a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban.

Előzetesen izgalmas mérkőzésre volt kilátás, amire nem is cáfoltak rá a csapatok.

A feldobás utáni első pontokat a KKC szerezte meg, de 4-0-át követően a vendégek percei következtek, akik 4-13-ra elhúztak.

A percekig tartó hazai pontszünetet a negyed második felében felzárkózás követte. Az első játékrész végére 15-21-es állás alakult ki.

A második negyedet a Szolnok kezdte lendületesebben és két perc alatt 26-15-re meglépett. A hazai oldalról azonban érkezett a válasz. A mérkőzésen első alkalommal ekkor sikerült a fordítás, 15-26-ról 27-26-ra.

Gyors indításokkal többször is ziccerig jutottak a KKC kosarasai, így a nagyszünetre nyílt találkozó alakult ki. (33-35)

A fordulást követően a harmadik negyed a vendégcsapatról szólt. Gyorsan 10 pont fölé nőtt a különbség. 43-62 után a negyed végére 48-62-es állást mutatott az eredményjelző tábla.

Ekkor kevesen gondolhatták, hogy lehet még izgalom a pályán, de az utolsó negyedben lépésről-lépésre közelebb lopózott ellenfeléhez a KKC.

Előbb 10 pont alá került, majd 62-65-re felzárkózott.

Bő két perccel a játékidő letelte előtt már kettőre olvadt a szolnoki előny, de a 64-66-os állást nem követte hazai egyenlítés.

A végén ugyan hazai oldalon felvillant az esély a pontszerzésre, de az egyenlítésért már nem támadhatott a csapat.

A Szolnoki KK 75-70-re nyert, így értékes pontokkal lett gazdagabb.

Férfi NB II. keleti csoport 7. ford., 11. 29.

Kiskunfélegyházi KC – Szolnoki Olaj KK 70-75

(15-21, 18-14, 15-27, 22-13)